Rekuperační jednotky

Jednotky řízeného větrání s rekuperací tepla Zehnder Comfosystems

Proč zvolit systém řízeného větrání s rekuperací tepla značky Zehnder?

– zamezení výskytu plísní
– stále čerstvý vzduch pro váš zdravý domov
– vhodné řešení pro pasivní a nízkoenergetické domy
– vysoce hygienické a snadno čistitelné rozvody vzduchu
– díky vysoké účinnosti jednotky až 50% úspora na topení
– napomáhá trvalému udržování stavebních konstrukcí v kondici
– úleva pro alergiky díky volitelným filtrům, zachycujícím rotlinné pyly
– jednoduchý a velmi účinný systém zpětného získávání tepla s účinností až 95%
– jedinečný entalpický výměník pro zpětné získávání vlhkosti s možností regulace
– větrací jednotka + rozvody vzduchu + veškeré potřebné příslušenství = ucelený systém řízeného větrání firmy Zehnder

Nabízíme:

  • montáže
  • záruční i pozáruční servis
  • předběžné cenové nabídky
  • dodávky filtrů a příslušenství
  • poradenství při výběru systému řízeného větrání Zehnder
  • návrh vhodného systému řízeného větrání Zehnder pro váš dům či byt
  • servis v rámci čištění ( doporučujeme 1x za 2 roky – dle prašnosti prostředí)
  • spuštění a zaregulování jednotky autorizovaným servisním centrem Zehnder

zobrazit více

… zobrazit více…Chcete si v prostředí Vašeho domova zajistit a udržovat perfektní klimatický komfort, který je nezbytný pro Vaše zdraví, každodenní pohodu i vitalitu, a navíc ušetřit za vytápění? Plánujete stavbu pasivního či nízkoenergetického domu, pro který hledáte ideální úsporná řešení? Potřebujete systém, který ve vašem domě zajistí stálou optimální vlhkost, teplotu a klima, čímž trvale udržíte v kondici např. dřevěné nebo jiné, na vlhkost citlivé stavební konstrukce? Pak jste zde správně. Firma AQUANY je přímým dovozcem rekuperačních jednotek a veškerého příslušenství firmy Zehnder.

1) Zehnder je jednička v Evropě
Zehnder je největším evropským výrobcem větracích jednotek s rekuperací tepla pro rodinné a bytové domy s dlouholetou tradicí a zkušenostmi. Výroba větracích jednotek byla zahájena již v roce 1968. Zehnder zaujímá vedoucí postavení ve Švýcarsku, Holandsku, Belgii, Itálii a Rakousku, patří mezi přední 3 dodavatele v Německu, Anglii a Polsku.

2) Kompletní systém řízeného větrání
Zehnder vyvíjí, vyrábí a dodává nejen větrací jednotky se zpětným získáváním tepla a vlhkosti (rekuperací), ale také ucelený systém vysoce hygienických rozvodů vzduchu a designově dokonalých mřížek a ventilů, z nichž některé získaly ocenění IF Design Award.

3) Řízené větrání pro vaše zdraví
Čerstvý vzduch podporuje pohodu, spánek, schopnost koncentrace a výkonnost. Vzduch v místnosti bez průvanu zamezuje nachlazení a prospívá zdraví. Díky volitelným jemným filtrům, které zachycují jemný prach a rostlinný pyl, si mohou oddechnout také alergici. Entalpický výměník tepla pro zpětné získávání vlhkosti zabraňuje vysoušení vzduchu v zimě. Systém také zamezuje tvorbě plísní.

4) Jedinečný entalpický výměník
Jednou z výhod, které výrazně odlišují Zehnder od jiných výrobců je rekuperace vlhkosti. Rekuperační jednotky Zehnder jsou vybavené entalpickým výměníkem, který dokáže předávat z odváděného vzduchu do přiváděného čerstvého vzduchu nejenom teplo, ale taktéž vysoký podíl vlhkosti a tak pasivně, bez dodatečné elektrické energie pomáhat optimalizovat relativní vlhkost vzduchu v objektu. Tím odpadá nebezpečí zimního vysušování interiéru a navíc se snižuje riziko zamrzání výměníku.

5) Vysoce hygienické rozvody vzduchu
Systémy rozvodu vzduchu Zehnder jsou zárukou vysoce hygienického provozu. Hladkývnitřní povrch Clinside omezující usazování prachu ve větracích trubkách a snadný přístup ke všem součástem větrání umožňuje snadné a důkladné čištění. To potvrzuje také certifikace uznávaným hygienickým institutem. Díky velké ohebnosti trubek a malým poloměrům ohybu je navíc instalace rozvodů vzduchu velice rychlá a jednoduchá s minimálním počtem spojovacích dílů.

6) Vysoká účinnost rekuperace tepla až 95%
Větrací jednotky Zehnder dosahují účinnost rekuperace neboli zpětného získávaní tepla až 95%, což znamená úsporu až 50% nákladů na vytápění.

7) Energeticky úsporný provoz
Díky nejmodernějším EC ventilátorům se stejnosměrnými motory se sníženým třením jsou systémy větrání Zehnder maximálně energeticky úsporné. Vysokou energetickou účinnost jednotek Zehnder nejlépe vystihuje údaj na certifikátu „Passivhaus institut“.

8) Široká prodejní a servisní síť partnerů Zehnder
V ČR a SR je nepřetržitě budována síť kvalitních montážních a servisních firem. Součástí této sítě jsou pouze firmy, které se na řízené větrání specializují a mají za sebou desítky, některé i stovky instalací rekuperačních jednotek. Partneři Zehnder musí splňovat přísné podmínky kvality jak při vytváření cenových nabídek, tak při montáži a následném servisu.

9) Zehnder je úzce specializovaná firma – vždy na vrcholu techniky
Společnost Zehnder investuje již desítky let vysoké částky do výzkumu a vývoje systémů větrání. Díky tomu jsou výrobky Zehnder vždy na špici v oboru. Příkladem může být inovativní konstrukce entalpických výměníků s polymerovými membránami, díky kterým jsou tyto výměníky snadno čistitelné propláchnutím vodou. Tím se mnohonásobně zvyšuje jejich životnost bez snížení účinnosti rekuperace. Všechny rekuperační jednotky Zehnder jsou také certifikované uznávaným „Passivhaus“ institutem v Darmstadtu. Potrubí z vysoce kvalitního plastu obdrželo certifikát hygienického institutu a má jedny z nejnižších tlakových ztrát na trhu.

Vysokou energetickou účinnost jednotek Zehnder nejlépe vystihuje údaj na certifikátu „Passivhaus institut“.

Zehnder

Zehnder pro Českou republiku a Slovensko je součástí švýcarské skupiny Zehnder Group, která patří mezi přední evropské výrobce ve svém oboru. Nejsilnější pozici zaujímá ve Švýcarsku, Německu, Francii a Anglii. Ve svých výrobních závodech a obchodních zastoupení v 19 zemích zaměstnává… zobrazit více

…kolem 3000 zaměstnanců. Zehnder nabízí širokou paletu energeticky účinných řešení pro příjemné a zdravé klima interiérů: od designových radiátorů a ventilátorů pro obytné prostory a koupelny přes systémy komfortního větrání s rekuperací tepla s až 95% účinností při zpětném získávání tepla z odváděného vzduchu, po stropní sálavé panely pro vytápění a chlazení. S řešeními Zehnder lze zajistit příjemné a zdravé klima v každém prostoru, ať už jsou požadavky zákazníka jakékoli.

Zehnder e-shop